O firmie Oferta Galeria Kontakt  
   
 
    Firma posiada ponad 15 letnie doświadczenie w rehabilitacji oraz w walce z nadwagą poprzez ćwiczenia w wodzie, a także w prowadzeniu zajęć dla kobiet w ciąży, nauce pływania dla dzieci i dorosłych.

    Ułatwiamy naszym klientom kształtowanie sylwetki oraz wspomagamy wysiłek, jakim jest zrzucenie nadwagi. Odpowiednie ćwiczenia w wodzie umożliwiają modelowanie całego ciała zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W przypadku kobiet szczególnie ud, bioder, pośladków i biustu. Systematyczne ćwiczenia pod kierunkiem wykwalifikowanych specjalistów umożliwiają spalanie tkanki tłuszczowej oraz redukcję cellulitu, a także redukcję wagi na korzyść mięśni.

    Bezpieczne dla organizmu ćwiczenia w wodzie przy odciążeniu kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych dają wyraźny efekt w usuwaniu dolegliwości, związanych ze schorzeniami chorób układu kostnego, szczególnie kręgosłupa. Wszystkie ćwiczenia są bezpieczne dla organizmu. W wielu przypadkach są zalecane przez lekarzy specjalistów. Stosując odpowiednie ćwiczenia, przy zachowaniu dyscypliny żywieniowej można osiągnąć pożądany spadek wagi i trwałe jej utrzymanie na właściwym poziomie. W wodzie można walczyć z nadwagą, nawet nie posiadając umiejętności pływania.

    Kobietom w ciąży proponujemy specjalny program opracowany przez fachowców. Systematyczne ćwiczenia i masaż skóry w wodzie, pozwalają kobietom w ciąży utrzymać właściwą elastyczność skóry i odpowiednia kondycję przez 9 miesięcy.

    Wszelkie formy aktywności w wodzie dają bardzo duże możliwości rehabilitacji osobom z licznymi i poważnymi urazami. Odpowiedni sprzęt i indywidualnie opracowany program ćwiczeń skracają czas długotrwałej rehabilitacji oraz umożliwiają szybszy powrót do pełnej sprawności fizycznej. Ćwiczenia w wodzie w widoczny sposób wspomagają program rehabilitacji. Woda odciążenia, dzięki czemu można wykonywać wiele ćwiczeń niemożliwych do wykonania na lądzie. Ćwiczenia w wodzie pozwalają osiągnąć wyraźną poprawę sprawności fizycznej i szybszy powrót do zdrowia osobom z urazami. Szybsze efekty poprawy kondycji fizycznej mają wpływ na poprawę stanu psychicznego osób rehabilitowanych.

    Ćwiczenia w wodzie są przeznaczonych dla wszystkich, bez względu na płeć, wiek, czy umiejętność pływania. Nie stawiamy żadnych barier. Można zacząć w każdym wieku, nawet przy pewnych ograniczeniach ruchowych. Oferta naszej firmy skierowana jest zarówno do osób pływających, jak i do osób nieposiadających umiejętności pływania. W wodzie można ćwiczyć i czerpać z tego satysfakcję, nawet nie potrafiąc pływać. Wykonywanie ćwiczeń ułatwia odpowiedni sprzęt, w który wyposażony jest każdy klient naszej Firmy. Osobom czującym lęk przed wodą zapewnia on także poczucie bezpieczeństwa.

Formy aktywności

Aerobik wodny

    Aerobik wodny to bardzo atrakcyjna forma aktywności fizycznej przeznaczona dla osób w każdym wieku o zróżnicowanej sprawności fizycznej. Zajęcia odbywają się przy muzyce. Każdy uczestnik zajęć wyposażony jest w profesjonalny sprzęt zmuszający do wzmożonego wysiłku. Ta forma aktywności fizycznej jest idealna dla osób pragnącym podnieść poziom swojej sprawności fizycznej, a także dla osób po wszelkiego rodzaju urazach i operacjach. Jest zalecana również dla kobiet w ciąży.

Step w wodzie

    Step w wodzie może być zarówno dobrą alternatywą, jak i doskonałym uzupełnieniem aerobiku wodnego. Jest to cykl intensywnych ćwiczeń wykonywanych na platformach umieszczonych na dnie basenu. Uczestnicy zajęć mają na nogach obciążenie zmuszające do większego wysiłku oraz specjalne rękawiczki na rękach, które stwarzają opór. Ćwiczenia te są szczególnie zalecane osobom pragnącym ukształtować i ujędrnić swoje ciało, skupiając się głównie na udach, biodrach i pośladkach. Ze względu na wyporność wody, nie ma obawy o nadmierne obciążenie stawów.

Aqua spinning

    Aqua spinning to zajęcia prowadzone na specjalnie skonstruowanych rowerach stojących na dnie basenu. Jest to niezwykłe połączenie spinningu z aerobikiem wodnym. Podczas ćwiczeń mięśnie muszą dodatkowo pokonać opór wody, co umożliwia intensywne spalanie kalorii. Ćwiczą nie tylko nogi, ale całe ciało i to w bezpiecznej formie, bez przeciążania stawów. Dodatkowo ruch wody pobudza krążenie krwi, a także wspomaga redukcję cellulitu. Niewątpliwym atutem jest również samopoczucie po zajęciach. Ze względu na opór wody w czasie ćwiczeń zazwyczaj nie przekracza się progu mleczanowego, co oznacza nic innego ja brak zakwasów.

    Każda forma aktywności fizycznej wpływa korzystnie usprawniając funkcjonowanie naszego organizmu, a zajęcia w wodzie są jej szczególną odmianą, która niewątpliwie posiada wiele zalet.

                                                                                                         Agnieszka Majewska